עו''ד אביגיל שיינין
 
 
חדשות
05/10/2011
מעוניין ביעוץ ?
אנא צור עימי קשר ואשמח להפגש ולייעץ לך על האפשרויות העומדות בפניך. קרא עוד...פסיקות

 תביעה כנגד אב למזונות קטינים – נמחקה באופן תקדימי

הנתבע הגיע למשרדנו עם הפרטים כדלקמן: הלה התחתן עם אישה אשר טענה בפניו כי ממספר בילויים מזדמנים בינם נולדה בתם. לאחר כשנתיים, ובגין יחסים מעורערים עם האישה, עזב את הבית. 8 חודשים לאחר שעזב, ובטרם התגרשו, הודיעה לו אשתו כי נולד להם ילד נוסף. לפיכך האישה תבעה לשלם לה מזונות עבור שני הקטינים.משרדנו הצליח לשכנע את בית המשפט המחוזי בבארשבע כי יש חשש יותר מסביר ששני הקטינים אינם ילדיו של הנתבע. זאת למרות שהנתבע הכיר בילדה הראשונהכבילדתו, והילד השני נולד עת היו הצדדים נשואים (ובשל כך לא ניתן לבצע בדיקת רקמות לילד והנתבע מוחזק כאביו של הקטין). בית המשפט קבע את הדיון להוכחות, ומשלא עמדה האישה בנטל שנקבע לה, התביעה למזונות הקטינים נמחקה.
ע"מ 103/08 (מחוזי ב"ש) ק' נ' ק'    

חלוקת רכוש בניגוד לחלקים הרשומים בטאבו

הנתבע הגיע למשרדנו ובידו תביעה שהוגשה כנגדו בבית הדין הרבני לכתובה, מזונות אישה וחלוקת רכוש. בתביעה נטען כי האישה גילתה במהלך הנישואין כי הבעל בעל נטיות הומוסקסואליות אשר אינן מאפשרות לה להמשיך ולחיות עמו. לאחר מו"מ מפרך, הצליח משרדנו להגיע להסכם גירושין, בו נמחקה תביעת האישה לכתובה ולמזונותיה, ואף דירת הצדדים - אשר הייתה רשומה בטאבו בחלקים שווים נמכרה וחולקה באופן שהנתבע קיבל את כל הכספים אשר הכניס הוא לנישואין, בעוד שהתובעת נאלצה להסתפק בחלק קטן מתמורת מכירת הדירה.
ב"ד רבני (חיפה) תיק מס' 037699931 י' נ' י'    

דירת מגורים הושבה לתובע לאחר 30 שנות נישואין

הפסיקה הנהוגה כיום מכירה בדירה שנרכשה לפני הנישואין כרכוש משותף, בתנאים בהם היו הצדדים נשואים עשרות רבות של שנים, גרו בדירה לאחר נישואיהם מספר שנים, שלמו את המשכנתא עת היו נשואים, והכניסו לחשבונם המשותף את תמורת שכר הדירה שהתקבלה עת השכירו אותה. אף על פי כן, הצליח משרדנו (בשיתוף עם משרד נוסף) לשכנע את בית המשפט המחוזי כי לפסוק כי הדירה שייכת לתובע בלבד.
ע"מ 476/09 (מחוזי ירושלים) א' נ' א'
    
מזונות קטינים למרות הכנסה זעומה של הבעל

האישה הגיעה למשרדנו לאחר שמאסה בבעלה העצלן והפרזיט החי על חשבונה. האישה מפרנסת ועצמאית ביקשה לתבוע מבעלה את מזונות ילדיה הקטינים למרות שהיא מרוויחה היטב ובעלה עובד בעבודות מזדמנות בלבד. הבעל הוזמן למשרדנו והצדדים נכנסו להליך ארוך ומתמשך של מו"מ, בו הוסדרו כל ההליכים לרבות הסדרי ראייה, חלוקת רכוש, מזונות הקטינים והגירושין, בדרך בה התחייב הבעל לתשלום מזונות ראויים לקטינים תוך שהוא מוצא עבודה נוספת ומכיר בחובו לזון את ילדיו כדי צרכם.
הסתיים בהסכם גירושין שקיבל תוקף פס"ד בביהמ"ש לענייני משפחה בראשל"צ   
 
מלחמות וצווים שונים בערכאות השונות, הסתיימו בגישור ובהסכם גירושין

הצדדים הגיעו למשרדנו לאחר מסכת תביעות הדדיות שהגישו זה כנגד זה בבית המשפט לענייני משפחה. כל אחד מהצדדים היה מיוצג ע"י עורך דין. לאחר ונטילציה שעברו הצדדים במשרדנו, הפגת הכעסים ולימוד תקשורת הולמת בניהם, פיטרו הצדדים את עורכי הדין ששכרו, וחתמו במשרדנו על הסכם גירושין הוגן, בו הסדירו הצדדים את יחסיהם לרבות חלוקת רכוש, מזונות קטינים והסדרי ראייתם, תוך מחויבות הורית לשתף פעולה בדאגה לצרכי ילדיהם הקטינים תוך כיבוד עקרון טובת הקטינים.
הסתיים בהסכם גירושין שקיבל תוקף פס"ד בביהמ"ש לענייני משפחה בראשל"צ    
 
שבר זוגי בעקבות גילוי נטיות הומוסקסואליות של הבעל

הצדדים הגיעו למשרדנו בעקבות התוודות הבעל כי הינו הומוסקסואל, המקיים יחסים עם בן זוג במקביל לחיי הנישואין משך 30 שנה. לצדדים ילדים בגירים, אשר לא ידעו דבר אודות נטיותיו המיניות של אביהם. לאורך כל שנות חיי הנישואין הבעל פרנס את אשתו בכבוד, בעוד האישה ניהלה את משק הבית וגלתה יחסי תלות מלאים בבעלה, עד כי לא ידעה למשוך כסף מהבנקט ולנהוג ברכב. במשך תקופה ארוכה טיפל משרדנו במשבר הזוגי, תוך כיבוד משאלתו של הבעל להתחיל את חיו מחדש עם בן זוג, אותו הוא אוהב, אך לא לפני שיעזור לאישה "לעמוד על הרגליים" ולהיות עצמאית. לאחר שנה של מו"מ, הקשבה, אמפטיה ותמיכה, נסחו הצדדים במשרדנו הסכם גירושין הוגן. הצדדים נשארו חברים טובים והורים מיטיבים לילדיהם.
הסתיים בהסכם גירושין שקיבל תוקף פס"ד בביהמ"ש לענייני משפחה בירושלים

 

© כל הזכויות שמורות לעו''ד אביגיל שיינין
רשת עו"ד אתרי אינטרנט לעו"ד בישראל מקבוצת ® משפוחה    בנה אתר חדש